Bezpieczny powrót do aktywności po przerwie

Dzień dobry Kochani ?

Przyznajcie, że na żadną informację nie czekaliście z takim utęsknieniem jak na wiadomość o ponownym otwarciu klubów sportowych.
Jesteśmy pewni, że większość nie zrezygnowała z regularnej aktywności fizycznej, nawet nie mając dostępu do sprzętu kulturystycznego nadal uprawiała sport typu rower, jogging itp. Dzięki temu powrót do treningów na siłowni nie będzie bolesny ? .
Natomiast jeżeli jednak zrobiliśmy całkowitą przerwę lub nasze treningi nie były regularne warto wziąć pod uwagę ,że nasze mięśnie nie są gotowe, na to by dać im wycisk taki jak przed przerwą – może to skutkować urazami, kontuzjami, a z cała pewnością wolimy ich uniknąć. Zatem pierwsze treningi powinny być lekkie, spokojne i nie długie. I tu polecam trening FBW tj. ćwiczenia całego ciała angażujące wiele partii mięśniowych .
Ponowna adaptacja do treningów wymaga większej ilości czasu jaką należy poświecić na regenerację . Trening co drugi dzień w zupełności wystarczy przez pierwszy miesiąc, pamiętając również o większym nacisku na solidną rozgrzewkę, tak by mięśnie były odpowiednio rozgrzane i gotowe do wysiłku fizycznego, przekłada się to na naszą wydajność , a oprócz tego również może przyspieszyć efekty naszych ćwiczeń.
Kolejnym kluczowym elementem jest DIETA
Musimy pamiętać również, że wracając do aktywności warto zadbać o odpowiednie żywienie. Nie bez przyczyny dieta jest nieodłącznym elementem stylu życia osób uprawiających sport. Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie można właściwie gospodarować energię podczas ćwiczeń , wspomóc regenerację oraz cieszyć się efektami wylewanego potu przy treningach jak i również dobrym samopoczuciem .
Warto również wspomnieć o suplementacji, która również odgrywa dość istotna rolę przy aktywności.
Wykorzystanie suplementów w sporcie ma między innymi na celu głównie przyspieszenie regeneracji oraz zwiększanie wydolności, odporności organizmu .
Dla naszych klientów nasz zaprzyjaźniony sklep Fitness Shop ma stały rabat na cały asortyment ?

Bezbolesnych powrotów na siłownie Kochani, niech moc będzie z Wami !