Regularność to podstawa!

Pisaliśmy już, jak ważne jest to co jemy, a dziś troszkę o tym jak ważny jest sposób w który jemy.

Życie w ciągłym biegu, z nadmiarem obowiązków codziennych nie ułatwia nam zadania.

Nie mniej jednak warto zwrócić szczególną uwagę na wyregulowanie kwestii żywieniowych i odpowiednie rozplanowanie posiłków, dzięki czemu zauważymy same korzyści.

Regularne spożywanie posiłków to podstawa zdrowego żywienia i jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i smukłą sylwetką należy o tym pamiętać.

Ponadto, dzięki regularności cały nasz dzień będzie obfitował energią i świetnym samopoczuciem.

Postarajmy się więc pamiętać o spożywaniu ich w równych odstępach czasu. Nieregularne posiłki spowalniają nasz metabolizm. Jedząc rzadko a dużo przyczyniamy się do odkładania tkanki tłuszczowej w organizmie ponieważ gdy w końcu dostarczymy pożywienie dla organizmu to nadmiar zostaje zmagazynowany jako tłuszcz w obawie przed brakiem zapasów na kolejne chwile głodu.

Również głodzenie organizmu nie przyczyni się do szybszej utraty tkanki tłuszczowej – wręcz przeciwnie bo więcej jej zmagazynuje. Dlatego najbardziej optymalnym zalecanym modelem żywieniowym jest spożywanie 5  posiłków dziennie w odstępach 3-4 godzinnych.

Tak jak już wspominaliśmy jedzenie zbyt małej ilości w obawie przed przytyciem nie działa na naszą korzyść. Gdy jemy mało i kaloryczność jest niska metabolizm może zwolnić by utrzymać dostarczoną energię na dłuższy czas . Spożycie kalorii poniżej podstawowej materii jest równoznaczny z głodówką i nam zwyczajnie szkodzi zamiast pomagać a także grozi niedożywieniem . Dlatego lepiej jest jeść częściej a mniejsze porcje dostarczając potrzebne zapotrzebowanie dzienne.

Nasza dieta jest idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych, odpowiednio zbilansowanych posiłków w ciągu dnia chcących poprawić sylwetkę i samopoczucie. Jest wygodną formą żywienia pozwalającą zaoszczędzić czas .

Nasze posiłki dostarczane są do klienta w pudełkach przystosowanych do podgrzania w kuchence mikrofalowej. Należy jednak pamiętać o zdjęciu folii wierzchniej przed podgrzaniem.